Najpiękniejsze okolice Zamku Grodno i Jeziora Lubachowskiego
Zamek Grodno usytuowany jest w lesie na wzgórzu – po wdrapaniu się na górę możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. W jego okolicy znajdziemy więcej takich perełek – co to za miejsca?
Zagórze Śląskie to niewielka wieś znajdująca się między Górami Sowimi i Górami Czarnymi. Bajkowe widoki, bliskość natury, spokój i wspaniała lokalizacja przyciągają zwiedzających nie tylko z Polski. Niedaleko Zagórza znajduje się Jezioro Lubachowskie, nad którym można wypocząć na łonie natury i wypożyczyć sprzęt wodny.
Bliskość gór to prawdziwy atut tego miejsca. Będąc w Górach Sowich koniecznie trzeba udać się na Koci Grzbiet – jest to platforma widokowa na panoramę Kotliny Dzierżoniowskiej. Nie tylko z punktu obserwacyjnego rozciąga się piękny widok, ale również po drodze możemy podziwiać niesamowite krajobrazy. Kolejnym pięknym miejsce jest Park Krajobrazowy Gór Sowich – znajdujące się w nim wodospady nadają temu miejscu niesamowity klimat.

Lubachów to mała, urocza wieś przez którą przepływa rzeka Bystrzyca. Jest to ciche, spokojne miejsce, w którym zdecydowanie nie spotkamy wielu turystów – to miejsce żyje swoim klimatem i wygląda jak z bajki. Okolice Lubachowa są porośnięte bujną roślinnością, dużą ilością lasów, dlatego wiosną, gdy wszystko budzi się do życia jest tutaj naprawdę przepięknie. Będąc w Lubachowie można wypocząć nie tylko oddając się ciszy i bliskości natury – warto wybrać się nad Jezioro Lubachowskie, gdzie możemy zrelaksować się nad wodą, wypożyczyć sprzęt wodny i rozkoszować się otaczającą nas zielenią.

Dzierżoniów – miasto na Dolnym Śląsku, położone nad rzeką Piławą w Kotlinie Dzierżoniowskiej, tuż przy Górach Sowich, na przedgórzu Sudeckim. Ze względu na położenie miasta, są tutaj nieziemsko piękne krajobrazy. Dzierżoniów to również ciekawa historia, elementy związane z okresem panowania Piastów, czeskich władców oraz Habsburgów. W mieście jest mnóstwo zabytków wartych zobaczenia, ratusz miejski oraz Rynek.

Bystrzyca Górna to niezwykle piękna wieś o wspaniałej historii – to miejsce było tak klimatyczne, że pracownicy Śląscy przyjeżdżając tutaj zostawali i zaczynali nowe życie. Z czasem zaczęli sprowadzać do wioski swoje rodziny i znajomych i tak Bystrzyca zaczęła się rozrastać. Wieś znajduje się na wysokości około 300 m n.p.m. dlatego widoki są naprawdę zachwycające. Położenie nad rzeką pozwala na spędzanie czasu na łonie natury nad wodą, które jest naprawdę odprężające.

Świdnica posiada kameralny charakter, świetne piwo i zabytek wpisany na Listę UNESCO. Zwarta zabudowa Świdnicy ułatwi zwiedzanie wszystkich atrakcji podczas spaceru, a jest co podziwiać. Już sama katedra i Kościół Pokoju to nie lada gratka – tu bryła zachwyca równie mocno jak wnętrze, a nie wolno jeszcze przegapić willi, pałacu i murów obronnych. Na rynku z kolei warto odnaleźć astronomkę, której imieniem nazwano krater na Wenus, usiąść na ławeczce i podziwiać kunsztownie zdobione kamienice oraz Fontannę Neptuna. W Świdnicy jest też pomnik… którego nie ma i rzeźba czekająca na imię.

Zobacz również
Oceń artykuł: